# God morgon 2009-10-02
Author: MattiasNowak

God morgon allihop.

Nu är jag vaken och igång.

Solen skiner, marken är helt frusen och det är aningen kyligt ute. Vädret är alltså helt ok. ![Glad](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Hundarna däremot hittade nånting som luktade gott i skogen så dom ville hellre jaga än rastas. ![Tungan ute](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

Hoppas ni andra får en bra dag. ![Skrattande](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 1
Author: Leffe

God förmiddag. Tar det lungt nu. Ska åka tåg till Göteborg i eftermiddag

Sköt om er

## Comment 2
Author: MattiasNowak

Vi ska upp till hästen idag så jag ska nog ut med crossen en sväng, vädret verkar ju helt klart lovande i alla fall. ![Skrattande](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Se om jag kan knäppa av några foton till. ![Tungan ute](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Goddagens

Här skiner solen från en blå himmel efter en isande frostig kall morgon. Nu är det riktigt skönt ute. Ska strax bege mig ut.

Ha en fortsatt bra dag och helg alla i vad ni än ska företa er. ![Glad](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Solen har skinit det mesta av veckan. Och nätterna har bestått av köldgrader.

Men det har jag knappt märkt, för min vecka har bestått mest i sjukhusbesök. Förutom tisdagen - då sov jag det mesta.

Nä, det har varit en helvetisk vecka som jag inte vill ha tillbaka.

Hade tänkt ta mig en sista tur på hojen idag. Men så skulle givetvis motorn, som pumpar runt vattnet till elementen bytas, för den andra var trasig! ![Skrikandes](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")

Så då fick jag vänta på dom gubbarna, efter gastroskopin i Mora.

Så det blir inget mer med hojen denna sidan jul. ![Gråter](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")

**DEPRIMERANDE!!**

Ha en trevlig dag och helg på Er alla!

## Comment 5
Author: MattiasNowak

#4 Tråkigt att det inte blir nån mer körning. Du får gå ut i garaget och bara starta upp den och sitta och drömma dig bort istället då. ![Flört](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 6
Author: [Borttaget]

\# 4 Men där är du ju! Har saknat dig ![Glad](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Trist med mc:n shintaida. (Vi hörs på luren vid tillfälle.)

## Comment 7
Author: [Borttaget]

![Skrattande](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Oki doki, vännen!

Min stora unge kommer i morgon. ![Cool](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 8
Author: MattiasNowak

Ikväll får det bli en tidig kväll så jag blir av med förkylningen och tröttheten. Så, nu är det dags att sova. ![Tungan ute](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

God natt alla. ![Glad](http://motorcykel.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")
